Krabička pro ultrazvukový sensor je dle konceptu V1 umístěna na víku studny nebo retenčky a UZ (ultrazvukový) sensor směřuje kolmo k hladině.

V1 koncept dvou krabiček

Pro první prototyp jsme zvolili sériově vyráběnou krabičku na kterou Martin vypsal výběrové řízení u Hronbachu. Připomenu jen, že desku s veškerou elektronikou připravil Pavel, krásné externí konektory a sensor jsem objednal já z Číny a zbývalo to všechno zapasovat do krabičky kterou přivezl Martin. Začalo peklo…

Martin prožezává těsnění konektorů

Deska sice pasovala do krabičky, ale rozteče děr už nikoliv. Jak by ano, když jsme desku vyrobili dřív než sehnali krabičku. Ale s tímto jsme počítali, takže jsme vymysleli unikátní řešení montáže desky do víčka krabičky. V korporátu kde jsem dřív pracoval bych už touto dobou vyplňoval patentovou přihlášku 🙂

Sensor, respektive jeho UZ čidlo jsme vetknuli taktéž do víčka krabičky. Byl to docela boj vyvrtat díru 22mm cca 20mm vrtákem. Ale povedlo se! Jeden z konektorových vývodů jsme použili k montáži konektoru kterým povede kabel s napájením a současně datovou komunikací.

Celá kompaktní krabice se následně namontuje na víko retenční nádrže sensorem směrem dolů pomocí čtyř šroubů. Nebýhodou je pouze to že pro montáž je třeba krabičku otevřít, poněvadž montážní šrouby jsou pod víkem. Ale my už víme že krabička je jen pro prototyp.

Od sensoru povede jen jeden kabel který se připojí do 6-ti PINového konektoru s převlečnou maticí který jsme namontovali na krabičku. Bude to tedy jen taková stavebnice. Vydal jsem se tedy ulovit potřebné kabely do obchodu a tím je sensor připraven pro vnitřní připojení konektorů k desce, což zařídí Pavel.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *