Konzola je jednoduchý držák, který umožní uchycení ultrazvukového sensoru měření hladiny na stěnu nádrže. Uchycení na plastové víko je možné, nicméně sensor pak trpí otřesy a něpřesnostmi vzniklými vlivem působení slunečního svitu na plastový materiál.

Konzola také umožní montáž sensoru všude tam, kde nebude možná montáž do víka.

Konzola je jednoduchá pásovina ohnutá do tvaru L.

Sensor je k ní uchycen dvěma šrouby, odobně jako ve víku retenční nádrže. Po menším zápolení s pilkou a vrtačkou je prototyp hotov.

Vyrazil jsem s ním tedy k retenčnce a připevnil ho k límci nádrže. Límec je také plastový a ční na terén, tudíž moc velké zlepšení ve smyslu eliminace vlivu teplot na plastový materiál jsem nečekal, ale uvidíme.

Největší dřina bylo dát si pozor aby sensor nezmizel v útrobách nádrže. Nakonec jsem ho úspěšně přimontoval, dokonce stačí jeden šroub.

Pásovina použitá na prototypu není z nejvhodnějších, protože 1kg sensor na konci může způsobit kmitání. Jinými slovy, pokud do límce nádrže někdo kopne, může sensor chvíli kmitat.

To ale vyřešíme lepší konstrukcí držáku.

Měřené hodnoty vzdálenosti hladiny jsou velmi podobné těm kdy sensor byl namontován přímo ve víku, nicméně drobné zlepšení v menších výkyvech naměřených hodnot lze sledovat.

Nastává ovšem období dešťů a zatažené oblohy, takže v nejbližších dnech se těším na testování přírůstků v nádrži.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *